TESETTÜR GİYİM MODELLERİ

Tesettür giyim modelleri dini tercihlere göre şekillenmiş moda stiline verilen isimdir. Talep ve ihtiyaçların çeşitlenmesi giyim ve tekstil sektörünün gelişmesi ile birlikte de tesettür giyim sektörü oldukça yol kat etmiştir. İslam inancına göre giyinmeyi tercih eden kadınların ihtiyaçlarından doğmuş tesettür giyim modelleri vücut hatlarını belli etmeyecek genişlikte, gerekli bölgeleri gizleyip muhafaza edecek şekilde transparan olmayan kıyafet modellerini içermektedir. Tesettür giyim denilince akla ilk başörtüsü gelse de günümüzde tesettür giyim sektörü her çeşit alt ve üst giyim türünde, elbise çeşitlerinde oldukça fazla ürün gamına sahiptir. Yeni gelenler kategorisinde yer alan kadın giyim ürünlerine göz atmayı unutmayın!

 

Kadın Gömlek ve Diğer Tesettür Üst Giyim Ürünleri

Günlük hayatta en çok tercih edilen kıyafet çeşitlerinden biri kadın gömlek modelleridir. Her tarz ve stildeki kadının mutlaka dolabında bulunan gömlekler spor şıklık ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. Tesettür giyimde kadın gömlek tesettür modelleri genellikle etekler ile kombinlenmektedir. Geniş paça, düz kesim, kalem ya da kot pantolonlar ile de kombinlenebilen gömlekler kadınlara günlük ve spor bir hava katmaktadır. Kadın gömlek tesettür giyim modasında oldukça çok kullanılmaktadır. Balon kollu modeller, oversize kesimli gömlekler, oduncu ve yarasa kol gömlekler kot pantolon ile kombinlenerek sokak stili tesettür giyime uyarlanabilir. Ayrıca ekose oduncu gömlekler şıklığı ve rahatlığı açısından tesettürlü kadınlar tarafından kış aylarında oldukça tercih edilmektedir.

Kadın gömlek modellerinde kullanılan kumaş ve aksesuarlar ile gömleği şık bir akşam davetine ya da ofis şıklığına uyacak bir hale getirmek mümkündür. Klasik etek ve pantolonlar ile kombinlenebilecek bluz, tunik ve gömlekler ile bu şıklık kolay şekilde yakalanabilmektedir. Krep, şifon veya aerobin kumaşların kullanıldığı şık gömlek modelleri düğme, işleme, pul payet, fırfır ve püskül gibi detaylar ile zenginleştirilerek kullanıldığında tesettür şıklığını bir adım daha öne çıkaracaktır.


Tesettür Elbise
Modelleri

Tesettür giyim modelleri dendiğinde akla ilk tesettür elbise gelmektedir. Tesettür elbise gerek İslami uygunluk şartlarını taşıması gerekse rahatlığı ve model çeşitliliğinin fazlalığı nedeniyle her yaştan kadının tesettür giyimde ilk tercihlerindendir. Tesettür elbise tek parça giyim ürünlerindendir. Tek parça olması nedeniyle kullanım kolaylığı ve rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca vücut hatlarını da belli etmemektedir. Kombin yapma derdinin olmaması da hazırlık sürecinde kurtarıcı olmaktadır. 

Tesettür elbise modelleri denildiğinde akla günlük olarak kullanılabilecek elbiselerin yanında şık davetlerde ve düğünlerde giyilebilecek abiyeler gelmektedir. Tesettür günlük elbise modelleri daha çok giy çık tarzında olan düz veya desenli kumaşlardan dikilmiş robalı, fırfırlı ya da düz kesim elbiselerdir. Abiyeler ise genellikle topuklu ayakkabılar ile tercih edilen daha şık ve sürekli kullanılamayacak elbise modelidir. Yazlık elbise modelleri daha çok yakmayacak doğal kumaşlardan yapılmış geniş kesimli ve kullanım kolaylığı sunan modellerdir. İster kemerli ister kemersiz ya da robalı modelleri ile çeşit çeşit tesettüre uygun yazlık elbise modeli bulunmaktadır. Tesettür giyimde elbiseler yaz aylarının kurtarıcısıdır. Ayrıca tesettür günlük elbise modelleri de genellikle yaz aylarında tercih edilse de kış aylarına uygun daha kalın kumaşlar ile dikilmiş elbiselerde bulunmaktadır.
 

Kaliteli Tesettür Giyim Modelleri Sitemizde

Tesettür Vagonu ile cep yakmayan kaliteli ve her tarza uyan tesettür giyim modelleri ürünlerine sahip olmak artık çok kolay. Sitemizde yer alan çeşit çeşit birbirinden güzel gömlek, elbise, tunik modelleri ile tesettür stilinizi baştan yaratabilir ve farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Birbirinden trend kıyafetler sitemiz güvencesi ile aynı gün kargolanmaktadır. Tesettür Vagonu ailesi olarak keyifli ve mutlu alışverişler dileriz.