₺550,47 KDV Dahil
₺786,38 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Son ürün
x
₺785,67 KDV Dahil
₺1.122,38 KDV Dahil
₺903,27 KDV Dahil
₺1.290,38 KDV Dahil
₺597,51 KDV Dahil
₺853,58 KDV Dahil
₺856,23 KDV Dahil
₺1.223,18 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Son ürün
x
₺409,35 KDV Dahil
₺584,78 KDV Dahil
₺409,35 KDV Dahil
₺584,78 KDV Dahil
₺479,91 KDV Dahil
₺685,58 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Tükenmek üzere
x
₺479,91 KDV Dahil
₺685,58 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Tükenmek üzere
x

TESETTÜR MAYO MODELLERİ İLE TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARIN
 

Yaşam şekli olarak İslami giyim tarzını benimseyen kadınlar, tesettür mayo modelleri ile yazın tadını çıkarabilmektedir. Günlük yaşamlarındaki kapalı olma özelliğini tatilde de sürdürmek isteyen tesettürlü kadınlara yönelik tasarlanan haşema modelleri bazı kriterleri yerine getirirken, kullanıcısına rahatlık ve konfor da sunmalıdır. Bu nedenle seçim yapılırken son derece titiz davranılmasında yarar olacaktır.
 

Tesettür Mayo Modelleri Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Kış döneminin sonuna yaklaşılırken yavaş yavaş yaz, bir başka ifadeyle tatil hazırlıklarına da başlanmaktadır. Tesettür giyim sektöründeki gelişim mayo sektörüne de yansımakta, geniş bir haşema ürün yelpazesi ile kullanıcının karşısına çıkılmaktadır. Çok farklı model ve renklerde tasarlanan tesettür mayo modelleri seçimi yapılırken bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. Tesettür mayo seçimi yapılırken öncelikle ürünün kumaşına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kapalı kadınların tercihi olan mayo türlerinde genellikle iki tip kumaş kullanılmaktadır. Bunların ilki ve en yaygın olanı paraşüt kumaşı olarak kabul edilmektedir. Kendine has yapısı, kolay kuruma özelliği ve vücudu sarmayacak tarzı nedeniyle kapalı kadınların öncelikli tercihi paraşüt kumaşı olmaktadır.

Haşema tasarımında kullanılan ikinci kumaş türü ise likralı ürünler olmaktadır. Kapalı kadınların pek fazla rağbet göstermediği likralı tesettür mayo kısmen de olsa vücuda yapışmakta, bir yandan vücudun görünmesinin önüne geçerken, diğer yandan hatların gizlenmesi kuralını tam anlamıyla yerine getirememektedir. Bu nedenle kapalı giyinmeyi tercih eden kadınlar deniz kıyafeti olarak paraşüt kumaşını tercih etmektedirler. Likralı tesettür mayo, her ne kadar vücut hatlarını kısmen de olsa belli edebilecek bir yapıya sahip olsa da paraşüt kumaşının yarattığı kabarıklık olmayacağı için iyi yüzücü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Likralı kumaş ile su üzerinde çok daha seri hareket edebilen kadın, yüzme keyfini yaşayabilmek için bu tercihi ön planda tutmaktadır.
 

Haşema Modelleri Su Tutmayan ve Kolay Kuruyan Tarzda Tasarlanmalı
 

Haşema modelleri, normal mayo türlerine göre çok daha fazla kumaş kullanılarak tasarlanmakta, kadının tüm vücudunun deniz kenarında olduğu sürece kapalı kalmasını sağlamaktadır. Bu da sık sık denize giren kadının sürekli ıslak kalacağı anlamını taşımaktadır. Sürekli ıslak kalan vücut, bir süre sonra rahatsızlık hissi uyandıracak, küçük esintilerde bile üşüme hissini ortaya çıkaracaktır.

Bunu engellemenin tek yolu ise tesettür mayo modelleri tasarımı yapılırken kullanılan kumaşın suya karşı dirençli ve kolay kuruyan malzeme olmasıdır. Üzerinde su tutmayan ve kısa süre içinde kuruyan kumaşlar, kullanıcısının tatil keyfinin kaçmasını önleyecek, bulunduğu ortamdan çok daha keyif almasını sağlayacaktır.
 

Kapalı Havuz Mayosu Seçimi Yapılırken Suyun Kaldırma Kuvveti Unutulmamalı
 

Kapalı havuz mayosu seçimi yapılırken kumaş özellikleri, kapalı olma koşulunu ne kadar yerine getirip getirmediğinin yanında suyun kaldırma kuvveti de dikkate alınmalıdır. Havuz ya da denizde su özellikle üst bölüme karşı direnç gösterecektir. Mayonun altında vücudu tam kapatan bir başka ürün kullanılmamışsa, suyun kaldırma kuvveti ya da havuza atlamalar sırasında vücut görünebilecektir.

Tesettür havuz mayosu satın alınırken, bu tehlike dikkate alınmalı, önlem olarak kol ve etek uçları için ekstra önlemler uygulanmalıdır. Belden ya da etek boyundan bağlamalı kapalı havuz mayosu, bu tür riskleri ortadan kaldıran güvenlik önlemi olacaktır. Bu sayede kadın vücudunun görünmesi endişesi yaşamadan tatil keyfini yaşayabilecektir.

Tesettür havuz mayosu kullanılırken alınması gereken bir başka önlem de özellikle üst bölümde, göğüslerin belli olmaması kuralıdır. Kapalı kadın için vücut hatlarının, deniz ya da havuz kenarında ise göğüslerin belli olmamasını isteyecektir. Islanan ve vücuda yapışan mayo, özellikle göğüs uçlarının belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına yol açabilecektir. Bu riski yaşamak istemeyen kadınlar için öneri kapalı mayonun altına normal bikinin de giyilmesi olacaktır. Bazı modellerde bu korumayı sağlayacak özel tasarımlar yer almaktadır. Eğer satın alınan mayoda böyle bir özellik yoksa, altına normal bir mayo giyerek kadın kendini koruma altına alabilecektir.
 

Tam Kapalı Mayo Beklentilere Cevap Veren Tasarımlar
 

Kapalı giyimde tercih edilen tam kapalı mayo modelleri olmaktadır. Bu da İslami koşullara göre vücudunun yüz, el ve ayak dışındaki bölgelerinin görünmemesini yaşam tarzı edinen kadın için son derece vazgeçilmez bir unsur olarak kabul edilmektedir. Bu ürünler iki parçadan oluşmaktadır. Tam kapalı mayo modellerinin üst kısmı uzun kollu ve başın da örtü gibi kapatılmasına imkân tanıyan kapüşon bulunduran tarzda tasarlanmaktadır. Mayonun alt kısmı ise eşofman benzeri bir tasarım olarak sunulmaktadır.

Deniz ortamında kısmen de olsa vücudunun görünmesinden rahatsızlık duymayan, katı kuralları işletmeyen kadınlar yarı kapalı haşema çeşitleri tercih etmektedir. Bu tarz modeller de tıpkı tam kapalı türleri gibi iki parçadan oluşmaktadır. Üst kısım yarım kol ya da omuzda biten modeller şeklinde tasarlanmaktadır. Alt kısım ise kolay kuruyan kumaştan hazırlanan kapri tarzı modeller olmaktadır. Bu sayede kadın hem daha fazla rahat edebilmekte hem de güneşin yararlı ışınlarını alabilmektedir.
 

Haşema Çeşitleri Boyutlarına Göre De Sınıflandırılmakta
 

Haşema çeşitleri kumaş ve kapalılık oranlarının yanı sıra boyutlarına göre de sınıflandırılmaktadır. Kilo sorunu yaşayan kadınlar için tasarlanan büyük beden haşema modelleri de geniş bir tarzda üretilmektedir. Normal haşema takımı ile aynı özellikleri taşıyan bu modelleri öne çıkaran özellik, beden büyüklüğü olmasıdır.

Büyük beden haşema modelleri fazla kiloların gizlenebilmesi için geniş tasarımlar olarak hazırlanmaktadır. Bu modellerin en büyük çeşitleri battal boy tesettür mayo olarak tanımlanırken, bu ürünlerin kullanımında dikkatli davranmak gerekmektedir. Çok bol olan battal boy tesettür mayo modellerinin denizde yukarı kalkma riski bulunmaktadır. Bu sorunun ortaya çıkmaması ekstra önlem alınmasında yarar olacaktır.
 

Haşema Takımı Seçimi Yapılırken Renklere Dikkat Etmekte Yarar Olacak

Haşema takımı
seçimi yapılırken, kumaş ve model kadar renklere de dikkat etmekte yarar olacaktır. Genel algı kapalı kadının siyah başta olmak üzere koyu renk tonlarına hakim mayoları kullandığına yönelik olmaktadır. Ancak, günümüzde özellikle genç kadınlar tarafından çok renkli tasarımlar da tercih edilmektedir. 


Siyah tesettür mayo, kullanım rahatlığı sunması açısından etkili olmaktadır. Siyah rengin ağırlığı, su ile temas ettiğinde iç gösterme riskinin bulunmaması, özellikle orta yaş ve üzeri kadınların öncelikli tercihi olmaktadır. Siyah haşema da diğer modeller gibi iki ya da üç parça halinde tasarlanmaktadır. Diğer renklere oranla siyah tesettür mayo modellerinin bir dezavantajı da koyu rengi nedeniyle güneşin ışınlarını fazlasıyla çekmesi olmaktadır.

Siyah haşema seçimi yapılırken, avantajlarının yanında dezavantajlarının da değerlendirilmesinde yarar olacaktır. Siyahın yanı sıra sıklıkla tercih edilen ürünler yanı sıra
 lacivert tesettür mayo modelleri de bulunmaktadır. Genellikle genç kadınların kullandığı lacivert tesettür mayo modelleri, alt ve üst parçalarda farklı tonlarda tasarlanmakta, bu da kullanıcısına ayrı bir şıklık katmaktadır. Tesettür mayo fiyatları, kullanılan ürünün kalitesi, tasarımın özellikleri ile belirlenmektedir. Likralı kumaşlar ile paraşüt kumaş kullanılarak tasarlanan tesettür mayo fiyatları arasında fark olması kaçınılmaz kabul edilmektedir. Siz de yaz döneminde rahat bir tatil geçirmek, gönül rahatlığı ile denize ya da havuza girmek istiyorsanız, Tesettür Vagonu ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR